Що допоможе схуднути

Ні для кого не секрет, що в основі красивої фігури лежать два наріжні камені: правильне харчування та дозовані фізичні навантаження. Упродовж останніх років їм успішно допомагає, а часом і заміняє, третій: естетична медицина. “Естетична” – тому що ми говоримо про красу. «Медицина» — бо краса має на увазі здоров’я.

Спеціальна комп’ютерна програма допоможе вибрати дієту

Глянцеві журнали та популярні інтернет-портали рясніють повідомленнями про нові модні суперефективні дієти. Багато хто з них дійсно працює. Але, як правило, лише на перший погляд. Потім загублені кілограми швидко повертаються. І нерідко із «додаванням» у вигляді загострення хронічних захворювань, безсоння, іонних дефіцитів, анемії та інших неприємностей.

Скласти собі низькокалорійний раціон неважко. Але чи буде він збалансованим? Адже правильне харчування — це насамперед збалансоване харчування. Збалансоване за всіма позиціями: білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мікроелементи, кількість рідини. Більше того, нерідко надмірна вага — це не просто переїдання, а проблеми із щитовидною залозою, порушення толерантності до глюкози, дисліпідемія та інші хворобливі стани.

Завданням фахівця, що займається корекцією ваги, є, по-перше, виняток (або лікування) патології внутрішніх органів, по-друге, корекція наявної нутритивної недостатності за допомогою спеціальних засобів (вітаміни, мінеральні та рослинні добавки, поліненасичені жирні кислоти, амінокислоти і т.д.), і тільки по-третє, підбір або корекція індивідуального режиму та раціону харчування виходячи із добової потреби.

Не варто забувати і про такі причини надмірної ваги, як хронічні стреси та психологічна залежність від «смачного».

Тому на сьогоднішній день над створенням індивідуальної дієти працює цілий колектив фахівців (дієтолог, ендокринолог, психотерапевт) та використовуються спеціальні програмні комплекси та комп’ютерні технології.

Велосипед чи плавання? «Потіти» чи ні? Лікар допоможе з правильним вибором

Ми настільки звикли говорити про користь спорту, що у нашій свідомості цей термін нерозривно пов’язаний із будь-якими фізичними вправами. Але спорт — це професія, це робота, це колосальні фізичні зусилля, часом межі можливостей. Тому і з’явився термін “дозовані фізичні навантаження”. Це навантаження у кожного своє.

Часто ті, хто поставив за мету схуднути, вдаються до самого, здавалося б, простого та ефективного засобу — бігу. Але при ожирінні 2 ступеня та вище це лише призведе до передчасного зношування суглобів. Тому фізичні вправи повинні підбиратися та дозуватися індивідуально, виходячи з ваги, віку, супутньої патології та інших факторів. Так, наприклад, важливо розраховувати та вимірювати частоту серцевих скорочень під час навантаження.

Грамотний фахівець зобов’язаний володіти цими знаннями, щоб допомогти пацієнтові не лише позбутися зайвої ваги за допомогою збалансованої дієти, але й витратити зайві калорії за допомогою індивідуально підібраного навантаження. Для когось це, наприклад, будуть просто піші прогулянки, для когось — плавання, а для когось — інтервальне кардіотренування. Не дарма сучасні спеціалісти-дієтологи здобувають додаткову освіту з фітнесу, а в спеціалізованих комп’ютерних програмах введено особливий блок для розрахунку індивідуального фізичного навантаження.