Підтримка здоров’я суглобів – їхнє особливе харчування

Зазвичай, коли з’являється хрускіт або скрип у суглобах, люди не надають цьому значення, особливо, якщо це не супроводжується больовими відчуттями. Деякі пов’язують це з давно отриманими травмами, деякі з фізичними навантаженнями, і лише одиниці починають думати про те, що це може бути початком серйозних фізіологічних змін у суглобах.

Так званий «звуковий супровід» у суглобах під час руху дійсно може бути пов’язаний із вищезгаданими причинами, але навіть у цих випадках не варто не діяти.

Давайте розбиратися, чому суглоби починають скрипіти або хрумтіти і що з цим робити.

Чому «хрумтять або скриплять» суглоби?

Поверхня здорового суглоба гладка, міцна та пружна. Завдяки цьому і забезпечується легке та безболісне ковзання кісток та амортизація під час руху. Поверхня хряща покрита суглобовою рідиною, свого роду мастилом, що захищає від навантажень та травм. Міцність хряща обумовлена ​​волокнами колагену, які утворюють щільний жорсткий «каркас». До 80% маси хряща посідає воду. У молодих людей води у хрящовій тканині достатньо, але з віком її стає менше, і хрящ поступово починає втрачати свої амортизаційні властивості, починає розтріскуватися. Сухість хряща у свою чергу веде до руйнування колагенового каркаса. У результаті хрящова «прокладка» між кістками стоншується, тертя збільшується і з’являється цей специфічний хрускіт і «скрип». Рухливість суглоба погіршується, з’являється дискомфорт та відчуття скутості.

Хто в зоні ризику?!

Вважається, що проблеми із суглобами можуть з’являтися тільки в літньому віці, але Хвороба може початися не тільки з віком, а й за певних факторів, що впливають на її розвиток, наприклад:

  • Зайва вага та малорухливий спосіб життя
  • Травми суглобів
  • Робота, пов’язана з постійним навантаженням на суглоби

Живлення суглобів – це важливо! Топ 5 інгредієнтів для живлення суглобів та поліпшення їхньої рухливості

Важливими складовими для відновлення суглобів є такі речовини, як глюкозамін і хондроїтин. Ці хондропротектори чудово поєднуються та доповнюють один одного. Вони є каталізаторами відновлювальних процесів у хрящовій тканині.

Глюкозамін позитивно впливає на обмін речовин, покращує регенерацію хряща, стимулює вироблення колагену2.

Хондроїтин – це структурний аналог хрящової тканини. Він стимулює оновлення хрящової тканини та має протизапальний ефект на суглоби. Важливою перевагою хондроїтину є те, що він підвищує стійкість сполучної тканини до шкідливого впливу НПЗП, а також впливають на краще проникнення глюкозаміну в суглоб2.

МСМ надає протизапальний та знеболюючий ефект, беручи безпосередню участь у усуненні запальних процесів. У присутності цієї сполуки у запалених тканинах починається виробництво імуноглобулінів, які борються із причиною запального процесу. Крім того, ЧСЧ покращує проникність клітинних мембран, що дозволяє хондроїтинсульфату і глюкозаміну гідрохлориду проникати глибше в хрящову тканину суглобів і хребта.

Колаген – це «будівельний матеріал» суглобів – білок, який не дозволяє витончитися хрящовій тканині та надає суглобам пружності, міцності та стійкості до навантажень2. >

Гіалуронова кислота є найважливішим компонентом синовіальної рідини хряща. Це «чарівний гель», який утримує вологу в суглобах і зберігає їхню еластичність і здатність амортизувати навантаження. Її недолік призводить до збільшення тертя в суглобі та його поступової деформації2.